Достапни линкови

Шефот на дипломатијата на Холандија во Македонија


Министерот за надворешни работи на Кралството Холандија, Берт Кундерс денеска престојува во работна посета на Република Македонија. Тој во Скопје се сретнува со министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Попоски и со претседателот Ѓорги Иванов. Министерот за надворешни работи на Кралството Холандија Берт Кундерс ќе го посети и прифатниот центар за мигранти „Винојуг“.

XS
SM
MD
LG