Достапни линкови

Шефот на австриската дипломатија во Македонија


Шефот на австриската дипломатија Себастијан Курц денеска ќе престојува во работна посета на Македонија. Тој, меѓу другото ќе има средба со македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски. Министерот Курц е во повеќедневна турнеја на земјите од регионот, главно во врска со справувањето со бранот мигранти и бегалци.

XS
SM
MD
LG