Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремен дожд


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено попладне во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од четири до 16 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 13 степени.

XS
SM
MD
LG