Достапни линкови

Иран ја одбележува 37-та годишнината од Исламската револуција


Иран ја одбележува 37-та годишнината од Исламската револуција со собири низ целата земја. Многумина од присутните скандираат слогани против САД и Израел. Следбениците на ајатолахот Рухола Хомеини на денешен ден во 1979 година го соборија шахот Реза Пахлави, кој беше поддржан од САД.

XS
SM
MD
LG