Достапни линкови

НАТО и ЕУ ќе соработуваат во сајбер одбраната


НАТО и Европската унија потпишаа договор за зајакнување на соработката во сајбер одбраната. Станува збор за размена на информации и искуства во борбата против хибридните закани“, изјави генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. НАТО и ЕУ ја зајакнаа соработката во неколку сектори, особено по руската анексија на украинскиот полуостров Крим во 2014 година.

XS
SM
MD
LG