Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а на повисоките места умерен ветер, претежно од западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од еден до 14 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до девет степени.

XS
SM
MD
LG