Достапни линкови

Ципрас: Грчките острови на удар на бегалците


Грчките острови се под удар на бегалската криза, а Европа се наоѓа во вртлог на повеќекратни и паралелни кризи, изјави денеска грчкиот премиер Алексис Ципрас.

„За да се избори Грција со тие проблеми, неопходна е истрајност и трпение“, нагласи Ципрас на седница на Владата.

Тој додаде дека државата до следната недела ќе ги исполни своите обврски за прашањето на формирање приватни центри за бегалци.

XS
SM
MD
LG