Достапни линкови

Шефот на чешката дипломатија Заоралек во Скопје


Лубомир Заоралек

Министерот за надворешни работи на Чешката Република Лубомир Заоралек за време на денешната посета на Македонија ќе разговара со шефот на дипломатијата Никола Попоски. Тие потоа ќе имаат обраќање на бизнис форумот во Министерството за надворешни работи. Заоралек ќе се обрати и по повод 25 годишнината од основањето на Вишеградската група по што ќе биде отворена изложба за историјата на соработката на земјите оваа група.

XS
SM
MD
LG