Достапни линкови

ЕК ја поздрави можноста НАТО да ја заштитува грчко-турската граница


Европската комисија денеска изрази поддршка за идејата на НАТО да се вклучи во пограничното обезбедување на Егејското Море. Комисијата очекува дека со тоа ќе се придонесе за спасување на што е можно повеќе човечки животи.

XS
SM
MD
LG