Достапни линкови

Дома го чувал телото на мртвата сестра цела година


Илустрација

Полицијата пронајде полураспаднат труп на 49-годишна жена во куќа во Прилеп. Според првичните информации жената била мртва околу една година. Живеела со братот, но се смета дека тој бил со нарушено психичко здравје, велат во истрагата. Полицијата го пронашла телото откако соседите повикале полиција поради непријатна миризба. Телото на починатата е предадено на обдукција. Обвинителството соопшти дека ги презема сите неопходни дејства за расветлување на причините за смртта и зошто настанот не е навремено пријавен.

XS
SM
MD
LG