Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и потопло


Во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло, а во источните делови со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од 10 до 22 степена. Во Скопје променливо облачно и потопло со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до 13 степени.

XS
SM
MD
LG