Достапни линкови

Тимот на Јанева бомбардиран со кривични пријави


Нови 12 кривични пријави за „малтретирање при вршење служба“ се поднесени до Скопското јавно обвинителство од физички лица против тимот на специјалната обвинителка Катица Јанева во петокот. Со тоа вкупниот број пријави се искачи на 19. Новите 12 кривични се против непознати лица од тимот на Јанева.

XS
SM
MD
LG