Достапни линкови

Најмалку 22 бегалци се удавија во Егејското Море


Илустрација

Најмалку 22 бегалци загинаа денеска, откако бродот во кој патувале потонал во Егејското Море покрај брегот на турскиот град Ајвалик, јави БТА. Инцидентот се случил во близина на заливот Едремит. Според првичните информации, спасувачите пронашле четворица преживеани бегалци.

XS
SM
MD
LG