Достапни линкови

Состанок за ситуацијата во рускиот банкарски сектор


Рускиот премиер Дмитри Медведев свика состанок со високи банкарски претставници на кој ќе се разговара за финансиските и економските тешкотии во земјата, вклучувајќи и мерки за поддршка на рускиот банкарски сектор. Во минатиот месец, владини претставници најавија дека Москва би можело да почне да продава банкарски средства со цел да ги намали последиците од ниските цени на нафтата кои пак негативно се одразуваат врз руската економија.

XS
SM
MD
LG