Достапни линкови

Утре прекин на сообраќајот на граничниот премин Дојран


Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) соопшти дека за утре е најавен прекин на сообраќајот на граничниот премин Дојран. Поради штрајк на грчките земјоделци денеска од 10 до 15 часот беше во прекин сообраќајот на граничниот премин „Меџитлија“, кој продолжува вечер од 18 до 23 часот.

XS
SM
MD
LG