Достапни линкови

Умерен земјотрес го погоди Крит


Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на грчкиот остров Крит. Земјотресот бил на 382 километри југоисточно од Атина и е почувствуван од жителите на Јерапетра. Епицентарот на земјотресот бил во морето на девет килоемтри од островот. Нема информации за евентуални човечки жртви и причинета материјална штета.

XS
SM
MD
LG