Достапни линкови

Поднесено обвинение против вработен во МВР за нудење поткуп


Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинение против вработен во Министерството за внатрешни работи за незаконито влијание врз сведок. Во соопштението од обвинителството се посочува дека постои основано сомнение дека осомничениот со нудење поткуп влијаел на едно лице, а со цел лицето да се појави како сведок во постапка пред суд и да даде исказ во определена насока.

XS
SM
MD
LG