Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северозападен правец. Дневната највисока температура ќе биде од еден до осум степени. Во Скопје променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне до пет степени.

XS
SM
MD
LG