Достапни линкови

Давутоглу: Тие што му помагаат на Асад вршат воени злосторства


Тие што му помагаат на режимот на сирискиот претседател Башар ал-Асад извршуваат воени злосторства, изјави денеска турскиот премиер Ахмет Давутоглу. На прес-конференција на маргините на донаторската конференција посветена на Сирија, што се одржува во Лондон, Давутоглу ги повика САД да заземат одлучен став против Русија поради нејзината интервенција во Сирија.

XS
SM
MD
LG