Достапни линкови

Вселенска прошетка на двајца руски космонаути


Двајца руски космонаути работеа надвор од Вселенската станица на експеримент во врска со однесувањето на различни материјали и биолошки примероци во Вселената. Јури Маленченко и Сергеј Волков пет ипол часови минаа во таканаречена вселенска прошетка на над 250 милји над површината на Земјата.

XS
SM
MD
LG