Достапни линкови

Времето денеска: зголемување на облачноста


.

Во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува умерен, повремено засилен југозападен ветер, особено во западните делови. Температурата ќе се движи од 11 до 21 степен. Во Скопје сончево, а попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува умерен, повремено засилен југозападен ветер. Температурата до 17 степени.

XS
SM
MD
LG