Достапни линкови

Заев - Нема услови за избори на 24 април


Нема услови за одржување избори на 24 април зашто нема да може навреме да се прочисти избирачкиот список, повтори денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев по средбата со претседателите на Националната демократска преродба и Движењето за реформи во ДПА, Весел Мемеди и Зијадин Села. Тој потврди дека ја прифатиле методологијата за прочистување на Избирачкиот список што ја предложи Државната изборна комисија за да не може некој да каже дека тие го кочат процесот.

XS
SM
MD
LG