Достапни линкови

Меџитлија и Стар Дојран затворени поради штрајк на грчките земјоделци


Архивска фотографија

Граничните премини „Меџитлија“ и „Стар Дојран“ денеска повторно во одредени временски интервали ќе бидат затворени за сообраќај поради штрајк на грчките земјоделци. Автомото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на граничниот премин „Меџитлија“ ќе биде во целосен прекин од 11 до 14 часот и од 19 до 22 часот, додека граничниот премин „Стар Дојран“ ќе биде затворен од 11 до 14 часот и од 19 до 21 часот.

XS
SM
MD
LG