Достапни линкови

Коркер: објавата за богатството ќе му наштети на Путин


Лидерот на републиканците во Комитетот за надворешни односи на американскиот Сенат, Боб Коркер, изјави дека откривањето на богатството на рускиот претседател Владимир Путин ќе биде дестабилизирачко за неговото владеење. Тој во интервју за Гласот на Америка изјави дека рускиот народ почнал да сфаќа дека неговиот лидер поседува енормно лично богатство, што, според него, ќе создаде дополнителна нестабилност во Русија.

XS
SM
MD
LG