Достапни линкови

Времето денеска: сончево и релативно топло


Во Македонија ќе биде стабилно и релативно топло, со услови за утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од 14 до 22 степена. Во Скопје сончево со утринска магла во претпладневните часови. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

XS
SM
MD
LG