Достапни линкови

Нафтената конференција во Лондон без Иран


Иранските власти соопштија дека земјата го откажала учеството на конференција во Лондон на која требаше да се промовираат нови договори за глобалните нафтени компании. Според властите, британската амбасада во Техеран не им издала визи на претставниците на иранските компании. Британските власти не дадоа коментар за случајот. Конференцијата ќе се одржи од 22 до 24 февруари.

XS
SM
MD
LG