Достапни линкови

Загинаа 12 лица во пожар во текстилна фабрика во Русија


Најмалку 12 лица, меѓу кои и три деца загинаа во пожар во текстилна фабрика во северозападна Москва. Рускиот истражен комитет соопшти дека пожарот бил подметнат или предизвикан од невнимание. Народниот правборанител соопшти дека меѓу жртвите има и работници кои биле мигранти. Пожарот зафатил површина од 3000 метри квадратни, а пожарникарите околу пет часа се обидувале да го изгаснат.

XS
SM
MD
LG