Достапни линкови

Маскирани мажи нападнале мигранти во Шведска


Група маскирани мажи кои се верува дека биле неонацисти извршиле напади врз мигранти во Стокхолм. Шведската полиција соопшти вчера дека голема банда дистрибуирала летоци за поттикнување на луѓето да напаѓаат бегалци. Сведоци соопштија дека мажите физички ги напаѓале луѓето за кои верувале дека се странци. Но, полицијата не ги потврди нападите. Во јавноста се појавија видео снимки на кои се прикажани маскирани мажи кои се судруваат со полициските сили.

XS
SM
MD
LG