Достапни линкови

Турција со нови обвинувања за Русија


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Турските власти соопштија дека руски авион повторно го нарушил воздушниот простор на земјата. Пред два месеца Анкара собори руски борбен авион во сличен инцидент. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја предупреди Русија дека ќе мора да се соочи со последиците доколку продолжи да го нарушува водушниот простор на земјата. Русија го отфрли обвинувањето како неоснована пропаганда.

XS
SM
MD
LG