Достапни линкови

Сончево време со температура до 17 степени


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб, но во западните делови, како и на планините ќе дува умерен на моменти и засилен ветер од западен и југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од 11 до 17 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

XS
SM
MD
LG