Достапни линкови

Се удавија 20 бегалци во Егејското море


Турските власти соопштија дека најмалку десет бегалци, меѓу кои пет деца, се удавиле кога нивниот брод потонал во Егејското Море. Медиуми јавија дека од бродот се спасени 43 лица. Според очевидци, најмалку 20 лица се водат како исчезнати. Бегалците тргнале од провинцијата Чанаккале, од Ајваџик и најверојатно се упатиле кон грчкиот остров Лезбос.

XS
SM
MD
LG