Достапни линкови

Сончево време со мала умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Наутро со услови за магла по одделни котлини. Температурата ќе се движи од седум до 16 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.Температурата ќе достигне до 11 степени.

XS
SM
MD
LG