Достапни линкови

Димитриев: Изборите ќе бидат по сите европски стандарди


Изборите што ќе одржат ќе бидат фер, демократски и кредибилни, по сите европски стандарди. Стандардите се јасни и прецизни, има услови и има време и ресурси сето тоа да се организира, истакна премиерот Емил Димитриев по средбата што се одржа попладнето во Владата со амбасадорите на ЕУ и на САД во Македонија, Аиво Орав и Џејс Бејли. Димитриев оцени дека со амбасадорите имале добра и конструктивна средба на која, како и на претходната, ги изложил неговите видувања и преземени активности во контекст на неговиот мандат, односно организацијата на изборите на 24 април.

XS
SM
MD
LG