Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по котлините со појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено попладне долж Повардарието. Температурата ќе се движи од девет до 16 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне до 11 степени.

XS
SM
MD
LG