Достапни линкови

Времето денеска: сончево и умерено облачно


Во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од 11 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе достигне до 14 степени.

XS
SM
MD
LG