Достапни линкови

Собранието го одобри Буџетот за СЈО


Собранието на Република Македонија денеска со 64 гласа „за“ и 1 воздржан го усвои буџетот на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите за 2016 година. Буџетот е во висина од 253.7 милиони денари, или околу 4,1 милиони евра, кои се наменети за непречено работење и автономно функционирање на Специјалното јавно обвинителство.

XS
SM
MD
LG