Достапни линкови

Во Брисел, дијалог меѓу Белград и Приштина


Дијалогот меѓу Србија и Косово денеска би требало да продолжи во Брисел со состанок меѓу премиерите Александар Вучиќ и Иса Мустафа со посредство на високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини. На состанокот, како што е најавено, ќе се разговара за спроведувањето на постојните спогодби и за натамошните чекори во рамките на дијалогот.

XS
SM
MD
LG