Достапни линкови

Николоски реизбран за потпретседател на ПС на СЕ


Александар Николоски.

На почетокот на сесијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа денеска во Стразбур, шефот на македонската делегација Александар Николоски беше реизбран за потпретседател на Парламентарното собрание на Совет на Европа, јави МИА. Во изминатите две години Николоски беше потпретседател на Мониторинг комитетот на ПС на Совет на Европа.

XS
SM
MD
LG