Достапни линкови

Катица Јанева на отчет за сработеното


Катица Јанева

Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска би требало да се појави на седницата на Советот на јавни обвинители и да даде отчет за сработеното. Советот на затворена седница ќе расправа за стручноста на специјалната обвинителка Kатица Јанева и за тоа како постапила таа во случајот со предавањето на материјалите од незаконското прислушување од страна на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на 30 декември.

XS
SM
MD
LG