Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, во северните делови ќе има услови за слаб дожд и снег. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од еден до девет степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до шест степени.

XS
SM
MD
LG