Достапни линкови

ИД објави снимка со напаѓачите во Париз


Милитантите на ИД објавија видео снимка на која се претставени извршителите на нападите на 13 ноември во Париз кога загинаа 130 луѓе и и се заканија на меѓународната заедница која ги бомбардира нивните позиции во Сирија и Ирак. ИД ја објави снимката преку својот медиумски огранок „Ел Хајат“.

XS
SM
MD
LG