Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот и во ноќните часови со услови за слаб локален снег. Температурата ќе се движи од минус еден до минус пет, а дневната од нула до шест степени. Во Скопје променливо облачно, кон крајот на денот и во ноќните часови со услови за слаб локален снег. Температурата ќе достигне до три степени.

XS
SM
MD
LG