Достапни линкови

Временска прогноза - студено


Времето денеска претпладне сончево, а од пладневните часови променливо облачно. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од минус три до минус пет, а дневните од нула до четири степени.

Во Скопје претпладне сончево, а од пладневните часови променливо облачно. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Температурата ќе достигне до два степени.

Во понеделник попладне и во ноќните часови кон вторник ќе има услови за појава на слаб локален снег.

Од вторник ќе има постепен пораст како на утринските, така и на дневните температури и ќе настапи период на позитивни дневни температури.

XS
SM
MD
LG