Достапни линкови

СДСМ вечерва одлучува што ќе прави


Опозицискиот СДСМ вечерва треба да одлучи за понатамошните активности на опозицијата, по изборот на нова влада и најавата за избори на 24 април.

За денеска во 18 часот е закажана средба на Централното раководство на СДСМ. Вчера и лидерот на опозицијата Зоран Заев најави дека деновиве опозицијата ќе одлучува за учеството во Владата и за следните чекори.

XS
SM
MD
LG