Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус 15 до минус четири, а дневната од минус еден до пет степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до минус девет, а дневната ќе се искачи до три степени.

XS
SM
MD
LG