Достапни линкови

Петмина француски легионери загинаа во лавина на Алпите


Петмина припадници на француската Легија на странци загинаа во лавина за време на нивниот тренинг на Алпите, соопштија локалните власти, наведувајќи дека притоа биле повредени уште шестмина легионери. Националностите на жртвите не е соопштена. Француската Легија на странците регрутира војници од целиот свет.

XS
SM
MD
LG