Достапни линкови

Седница за констатирање на оставката на Груевски


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски за попладнево во 17 часот закажа седница на која треба да се констатира оставката на премиерот Никола Груевски.

Во петокот, Груевски ја достави писмената оставка до претседателот на Собранието. Претходно, во своето обраќање тој рече дека ќе достави оставка која ќе биде ефективна на сто дена пред официјалниот датум на избори.

XS
SM
MD
LG