Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ согласни со методологијата за Избирачкиот список


Владејачките ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ денеска соопштија дека ја прифаќаат предложената и подготвената Методологија од страна на Државната изборна комисија за прочистување на Избирачкиот список.

ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека ги повлекува сите амандмани и забелешки на методологијата и ја прифаќа во целост онака како што Државната изборна комисија (ДИК) ја подготвила.

XS
SM
MD
LG