Достапни линкови

Тројца американци исчезнати во Багдад


Багдад

Американски и ирачки претставници се обидуваат да ги најдат тројцата американци кои исчезнаа во Багдад, соопштено е во Вашингтон. Телевизијата Ал Арабија јави дека тие биле грабнати од милитанти во јужниот дел на градот. Според ирачката полиција меѓу грабнатите бил и нивниот преведувач.

XS
SM
MD
LG