Достапни линкови

Кери во Лондон на состанок за Сирија


aмериканскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери денеска во Лондон ќе разговара со саудискиот колега Адел ел Џубеира за решавање на сирискиот конфликт, иранската нуклеарна програма и за други прашања, соопшти Стејт департментот. Американското зближување со Иран по постигнувањето на нуклеарниот договор предизвика големо внимание кај американските сојузници Саудиска Арабија и Израел. Кери во Лондон ќе престојува и утре.

XS
SM
MD
LG